“Android” telefono panaudojimas kaip WEB kameros prie PC (Windows)

Daugeliui žmonių video skambučiai tokie kaip “MSN”, “Skype”, “Google+ hangout” arba tiesiog vaizdo pokalbiai yra dažnai naudojami ir nesvetimi. Norint pradėti vaizdo skambutį reikia WEB kameros. Bet kam leisti pinigus atskirai WEB kamerai jei galime panaudoti savo išmaniojo telefono kamerą.

Telefono kameros panaudojimo procesas apima vaizdo įrašų transliavimą iš jūsų išmaniojo telefono į tam tikrus kompiuterio prievadus (angl. ports). Žinoma reikia turėti atsisiuntus bei įsidiegus tam tikras tvarkykles bei programinę įrangą.

Pirmas būdas:

Panaudokite savo išmanųjį “Android” telefoną per “WiFi”

Video iš jūsų telefono bus transliuojama per “WiFi” prieiga. Tai yra lengviausias ir lanksčiausias kelias tai padaryti.
Reikalavimai – jūsų kompiuteris ir išmanusis telefonas turi būti prijungti prie to pačio tinklo. Tai galite atlikti keliais būdais:

 • Prijungdami kompiuterį ir išmanųjį telefoną prie interneto naudojantis maršrutizatoriumi.
 • Prijungdami išmanųjį telefoną prie kompiuterio interneto naudojantis virtualų maršrutizatorių (ši galimybė skirta tik “Windows 7” OS vartotojams)
 • Prijungdami savo išmanųjį “Android” telefoną naudodamiesi pasidalintu “WiFi” tinklu (reikia “nulaužto” išmaniojo telefono su įgalintu “ad-hoc networking”)

Kai prijungsite savo išmanųjį telefoną prie bendro tinklo, sekite šiuos žingsnius:

 1. Iš “Google play” parduotuvės parsisiųskite ir įdiekite “IP Webcam” aplikaciją.
 2. Atidarykite įdiegtą programėlę, atsidariusioje programėlėje pamatysite konfigūracinį langą kuriame galite nustatyti prievadus, garsus, video kokybę bei vartotojo vardą bei slaptažodį.
 3. Numatytieji parametrai yra tinkami naudojimui, tai galime nieko nekeisti ir “scrolinti” iki sąrašo pabaigos, pasiekus sąrašo pabaigą spaudžiame “Start server” pasirinkimo.
 4. “IP Webcam” aplikacija įjungs jūsų išmaniojo telefono kamerą ir pradės tiesioginę video transliaciją į tam tikrą IP adresą ir prievadą. Paspauskite “How do I connect” mygtuką kuris atsiras kairiajame viršutiniame kampe ir pasirinkite “I’m using Wi-Fi router”, kad gautumėte IP adresą ir prievadą. Jūs gausite kažką panašaus į “http://172.16.1.85:8080” (čia tik pavyzdys, taip pat gali būti ir 192.168.0.102:8080 ir t.t).

Nurodytą adresą įveskite naršyklės lange. Jūs būsite nukreipti į puslapį kuriame galėsite valdyti savo kamerą. Spaudžiame “videochat drivers” ir pasirenkame viena iš nuorodų – “IP Camera Adapter” (Windows tvarkyklės). Atsisiunčiame tvarkykles ir jas susidiegiame. Baigus diegti tvarkykles atsidarome “Skype”, “Google + hangout” arba kokia nors kita video skambučių programėlę, pasirenkame “WEBCAM” tvarkykles kurias ką tik įdiegėme ir paleidžiame programą. Atsidariusioje video skambučių programoje, šiuo atveju “SKYPE”, einame į nustatymus ir nurodome IP adresą bei prievadą į kurį bus transliuojamas video iš jūsų išmaniojo telefono. (Įrankiai >> nustatymai >> vaizdo nustatymai >> kameros nustatymai >>> “camera feed url” laukelyje įvedame URL adresą – pavyzdžiui http://172.16.1.85:8080/video).

Antras būdas:

Panaudokite savo išmanųjį “Android” telefoną per “USB”

Jūs galite naudoti savo “Android’ą” kaip WEB kamerą nebūtinai per “WiFi” prieiga, galite tai padaryti sujungdami savo įrenginį su kompiuteriu per USB. Tačiau šiam metodui reikia atlikti daugiau veiksmų jog jūsų išmanusis telefonas komunikuotu su kompiuteriu. Su kompiuteriu sujungti telefoną per USB galite tik per “debugging mode” naudojant “adb”.

Taip pat, jei jungsime per USB, jums reikės kitos aplikacijos pavadinimu “DroidCam”.  Toliau sekite šiuos žingsnius:

 • Įjunkite savo išmaniajame telefone “debugging mode” (Settings -> Applications -> Development -> USB debugging).
 • Prijunkite telefoną prie kompiuterio naudodami USB (prijungus telefoną prie kompiuterio tik nesirinkite “storage mode”, žinoma jei telefonas to jūsų teirausis).
 • Atsisiųskite DroidCam iš  “Google play” parduotuvės, instaliuokite ir paleiskite programą. Programa jums parodys žinutę su tekstu “Starting server”
 • Atsisiųskite ir instaliuokite į kompiuterį kliento aplikaciją iš Dev47Apps
 • Paleiskite “DroidCam” klientą ir pasirinkite “USB” (ikoną kaip parodyta paveikslėlyje)

Atlikus šiuos veiksmus jau beveik galite naudotis. Šiuo metu “DroidCam” jau turės sąsają su jūsų išmaniojo telefono kamerą. Jums tik bereikia parinkti tinkamus nustatymus video skambučių programėlėje. “Google+  hangout” programėlėje matysite tokį pasirinkimų langą, pasirinkite “DroidCam” ir su didžiausiu malonumu atlikite video skambutį.

Pasidalinkite su draugais

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*